Scrub do ciała to kosmetyk przypominający popularny peeling. Te 2 produkty często bywają mylone, ale warto wiedzieć, że mają nieco inne cechy. Peelingi bardzo delikatnie złuszczają, scrub działa dogłębniej („skrobie”), co pozwala lepiej zetrzeć martwy naskórek.

W bazie scrubu do ciała najczęściej znajdują się zmielone pestki dyni czy pestki owoców. Drobinki ścierające bardzo często są łączone z substancjami wiążącymi. Zwykle w tej roli występuje nawilżający krem.

Kosmetyk ten pozwala skutecznie oczyścić skórę, pozbyć się warstwy martwego naskórka, a jednocześnie ją nawilżyć. Regularne stosowanie sprawi, że Twoja skóra stanie się jedwabiście gładka, miękka w dotyku, elastyczna i sprężysta.

Jak działa peeling do twarzy i ciała?

Ogólna zasada działania scrubu czy peelingu do twarzy i ciała jest bardzo prosta. Zawarte w nim drobinki ścierające złuszczają martwy naskórek, co pozwala głęboko oczyścić skórę. Nabiera ona równomiernego kolorytu, a zawarte w innych kosmetykach substancje pielęgnujące lepiej wnikają do głębokich partii skóry. To pomaga je skuteczniej regenerować, nawilżać i odżywiać.

Regularne złuszczanie naskórka scrubem lub peelingiem pozwala poprawić ukrwienie, dotlenia komórki skóry i pobudza je do produkcji włókien kolagenowo-elastynowych. Te zaś niejako stanowią „naturalny pancerz” odpowiedzialny za jędrność ciała.

Jak stosować scrub, peeling do twarzy i ciała?

Scrub i peeling do twarzy i ciała można stosować na mokro lub sucho. Preparat nałożony na wilgotną skórę działa łagodniej, dlatego dobrze sprawdzi się nawet do skóry wrażliwej czy suchej. Osoby, których skóra nie jest szczególnie wrażliwa, mogą nałożyć scrub na sucho. Wtedy efekt złuszczania jest mocniejszy. Kosmetyk należy rozprowadzić kolistymi ruchami i dobrze go wmasować. Efekt można wzmocnić, stosując do masażu rękawicę wykonaną z naturalnego materiału.

Niektóre skruby do ciała skupiają się przede wszystkim na oczyszczeniu skóry z martwego naskórka. Wtedy po zabiegu należy stosować dodatkowe preparaty (np. balsam nawilżający czy olejek do ciała). Inne są bogate w substancje odżywcze, dlatego stanowią swoiste 2 w 1 – skutecznie usuwają martwy naskórek, a jednocześnie odżywiają i nawilżają głębokie partie skóry.

Jaki scrub do ciała wybrać?

Scruby są dedykowane do różnych typów skóry. Dostępne są kosmetyki orzeźwiające, odbudowujące, modelujące, wyszczuplające czy rozgrzewające. Poszczególne preparaty mają inny skład, dlatego warto dobierać wyroby, które są idealnie dopasowane do naszych indywidualnych potrzeb.

Każdy scrub do ciała, dostępny w ofercie sklepu internetowego BIOSOMA, jest oparty o naturalne składniki. Podobnie, jak inne kosmetyki tej marki, nie zawiera sztucznych barwników, parabenów i innych substancji syntetycznych. Jego działanie zostało przebadane dermatologicznie. Dzięki temu pozwala bezpiecznie usuwać martwy naskórek i oczyszczać skórę, a jednocześnie jest przyjazny dla planety. Trafia on do opakowań nadających się do biodegradacji, dlatego często sięgają po niego zwolenniczki ruchu zero waste.

Wybierz scrub idealnie dopasowany do swoich potrzeb i ciesz się skuteczną pielęgnacją. Zadbaj o swoje ciało, zapewnij optymalne odżywienie skórze i poczuj się piękna przy każdej okazji.

POKAŻ WIĘCEJ