Maski to najstarszy sposób pielęgnacji skóry twarzy i ciała. Były stosowane już w Starożytności – eleganckie Egipcjanki i Rzymianki samodzielnie przygotowywały mikstury, aby upiększyć twarz.

Współczesne maski kosmetyczne wykorzystywane są w domowych oraz profesjonalnych zabiegach upiększających. Pozwalają na intensywną pielęgnację skóry i dają efekty o wiele trwalsze niż same kremy.

Maski kremowe mogą zawierać różne składniki, co przesądza o ich działaniu. Dostępne są preparaty głęboko nawilżające, stymulujące procesy przeprowadzane przez skórę, równoważąco-ochronne, oczyszczające, regenerujące, ściągające, łagodzące, ujędrniające, wzmacniające, uspokajające, rozświetlające, antybakteryjne czy liftingujące. Wiele preparatów jest dedykowanych do pielęgnacji konkretnego typu skóry – np. suchej i wrażliwej, trądzikowej, przetłuszczającej się czy naczynkowej.

Jak działa maska kremowa?

Maski kremowe to najpopularniejszy i najchętniej wybierany typ masek kosmetycznych. Jest to produkt, który ma podobną konsystencję do kremu – jest lekki i tworzy delikatny film na skórze. Zasadniczą różnicą pomiędzy maską kremową, a kremem jest sposób jej nakładania i działania. Maski kremowe zawierają więcej substancji aktywnych niż tradycyjne kremy na dzień lub noc.

Maseczkę nakłada się grubą warstwą na skórę (najczęściej twarzy, ale dostępne są także maski kremowe do ciała). W ten sposób na powierzchni skóry powstaje powłoka otulająca (w kosmetyce znana jako okluzja). Dzięki temu składniki aktywne zawarte w takim kosmetyku przenikają do głębokich partii skóry. Jednocześnie maska chroni przed zbyt dużą utratą wody z naskórka. W praktyce więc każda maska kremowa ma intensywne działanie odżywiające i nawilżające.

Preparat zwykle pozostawia się na skórze na kilka-kilkanaście minut. Szczegółowy czas jest określony na opakowaniu przez producenta, ponieważ poszczególne kosmetyki mają nieco inne składy, oparte o różne składniki odżywcze, które mogą potrzebować mniej lub więcej czasu na aktywne działanie. Niektóre maseczki należy zmyć po określonym czasie, a inne pozostawia się na skórze aż do momentu ich całkowitego wchłonięcia.

Jak dobrać maskę kremową?

Na rynku można znaleźć bardzo duży wybór masek kremowych. Poszczególne kosmetyki opierają się o różne składniki odżywcze, mogą zawierać tłuszcze nasycone i nienasycone, witaminy oraz dodatki. Rodzaj maseczki należy dobrać stosownie do typu cery oraz zadań, które stawiamy przez kosmetykiem.

Maseczki  napinające pozwalają lekko ujędrnić skórę, nadać jej sprężystości i zlikwidować drobne zmarszczki. Ściągające są dedykowane do problemów z cerą tłustą i trądzikową, ponieważ zmniejszają łojotok. Przeciwzapalne pomagają przy problemie z rozszerzonymi naczynkami. Tonizujące i wyciszające zmniejszają przekrwienia, nawilżają, relaksują i koją skórę. Wygładzające i ujędrniające idealnie sprawdzą się do cery bardzo dojrzałej, a oczyszczające pomagają usunąć nadmiar sebum, zabrudzeń i martwego naskórka.

W naszym sklepie znajdziesz najlepsze naturalne maski kremowe dopasowane do różnych typów cery.

POKAŻ WIĘCEJ