Hydrolaty, destylaty ziołowe, znane również jako wody kwiatowe, hydrosole, hydrolaty, wody ziołowe i wody eteryczne, są wodnymi produktami destylacji całych roślin, liści, pąków lub kwiatów. Są to zawiesiny olejków eterycznych, a także rozpuszczalne w wodzie składniki otrzymywane przez destylację z parą wodną.

Para wodna, która następnie ulega skropleniu staje się w efekcie cudownym hydrolatem, który znaleźć można w ofercieBIOSOMA. Niewielka ilość olejków eterycznych nadaje hydrolatom niezwykły zapach i niektóre, charakterystyczne dla tych olejków właściwości.

Hydrolat jest produktem pełniącym główną rolę na 2. etapie ścieżki pielęgnacji BIOSOMA, który polega na tonizacji skóry. Po oczyszczeniu należy przywrócić skórze właściwy poziom kwasowości. Hydrolaty są naturalnymi tonikami – mają pH zbliżone do pH ludzkiej skóry. Tonizacja to istotny etap pielęgnacji – nieprawidłowy poziom pH może zaburzać właściwe funkcjonowanie skóry, prowadzić na przykład do jej przesuszenia lub przetłuszczenia. Twarz zwilżona hydrolatem odzyskuje naturalną równowagę i jest gotowa kolejnych etapów pielęgnacji.

Hydrolaty roślinne BIOSOMA są pozyskiwane od sprawdzonych dostawców. W ten sposób upewniamy się, że oferujemy naszym Klientom produkty najwyższej jakości.

SPOSOBY APLIKACJI HYDROLATU:

1. Mgiełka – korzystając z atomizera spryskaj twarz ożywczą i pobudzającą mgiełką hydrolatową.

2. Kompres – nasącz hydrolatem bawełnianą chusteczkę lub płachtę do maseczki, nałóż ją na twarz, pozostaw na 10 minut lub do całkowitego wyschnięcia.

3. Wacik – przemyj twarz nasączonym wacikiem, usuwając resztki zanieczyszczeń i przywracając właściwe pH skórze.

POKAŻ WIĘCEJ