O mnie

Witaj w świecie kosmetyków tworzonych z pasją przez biotechnologa!

W BIOSOMA staram się wprowadzać biologię do pielęgnacji skóry!

Nazywam się Anna Szczygielska i jestem dyplomowanym biotechnologiem. W BIOSOMA staram się wprowadzać biologię do pielęgnacji skóry! Zawsze możesz przeczytać listę składników produktu kosmetycznego, aby się dowiedzieć, co jest w jego składzie. Choć może się to wydawać skomplikowane, staram się podawać listę składników aktywnych wraz z ich działaniem, abyś miała lepsze rozeznanie. Oprócz ekstraktów roślinnych znajdziesz w nich produkty pochodzenia biotechnologicznego, takie tak różnego rodzaju fermenty, aminokwasy, które powstały w procesie syntezy za sprawą pożytecznych bakterii czy drożdży.

Moje receptury są proste. Wychodzę z założenia, że im mniej tym więcej. Wiedza z zakresu chemii i biologii pozwala mi z łatwością poruszać się w ogromnej ilości dostępnych surowców i dobierać składniki tak, aby działały synergistycznie i efekt ich działania był większy.

Składniki aktywne są wysoce skoncentrowane, ale oczywiście w granicach rozsądku. Po zajęciach z toksykologii substancji ciągle dźwięczą mi w głowie cytowane słowa Paracelsusa: „Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo tylko dawka czyni truciznę„. Jako certyfikowany safety assessor dobieram odpowiednie i wysokie stężenia już na etapie tworzenia receptury.

biosoma kosmetyki naturalne surowe kosmetyki raw

Kosmetyki tworzę dla Ciebie.

Produkty BIOSOMA są bezpieczne, nie uczulają i robione są w małych partiach, aby zawsze były świeże.

Chcę dbać o środowisko w którym żyjemy. Dlatego w głównej mierze stosuję szklane opakowania, ograniczając w ten sposób użycie plastiku.