Zima to najlepszy czas na peeling skóry! Oto jak to działa…

Kiedy temperatura spada, a w powietrzu jest mniej wilgoci, skóra staje się bardziej sucha. Jak się okazuje, to najlepszy czas na peeling chemiczny, szczególnie dla osób cierpiących na trądzik różowaty i egzemę.

Dlaczego?

Ponieważ peelingi chemiczne są przeznaczone do usuwania suchej i zniszczonej skóry z twarzy i odkrywania młodszej, gładszej i bardziej nawilżonej wersji skóry.

peeling kwasowy

Co dzieje się podczas peelingu chemicznego?

Podczas peelingu chemicznego do usuwania uszkodzonych zewnętrznych warstw skóry stosuje się roztwór kwasu. Przeważnie są to alfa-hydroksykwasy (AHA), które nakłada się na twarz, szyję lub nawet dłonie. Najpierw należy oczyścić dokładnie skórę, następnie nałożyć peeling. W ten sposób wymuszany jest proces powstawania nowej skóry.

Jakie są zalety peelingu chemicznego?

Peelingi chemiczne usuwają zewnętrzną warstwę skóry, warstwę narażoną na działanie toksyn środowiskowych, suchych warunków i innych czynników uszkadzających skórę. Wiadomo, że peelingi chemiczne zmniejszają blizny potrądzikowe. Peelingi chemiczne mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, od lekkich po mocne. Można je również łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Kto nie chce młodszej, gładszej skóry i dlaczego zimą należy stosować peeling chemiczny?

Peelingi chemiczne najlepiej sprawdzają się w serii. Ponieważ pogoda jest zazwyczaj chłodniejsza i bardziej ponura, daje to więcej czasu na przebywanie z dala od słońca i pozwala leczyć twarz przez siedem do 10 dni po każdej sesji. Złuszczanie skóry zimą sprawia, że ​​skóra staje się gładsza i bardziej przygotowana na lato.

Co dzieje się po peelingu chemicznym?

Po peelingu chemicznym Twoja skóra będzie wyglądać na opaloną. Peeling zaczyna się od zaczerwienienia, a następnie przechodzi w łuszczenie. Usunięcie łuski trwa od trzech do siedmiu dni.

Podczas stosowania kwasów, zwłaszcza w domowych warunkach, należy zachować zdrowy rozsądek i dobrać odpowiednią moc kwasu i kontrolować czas kontaktu kwasu ze skórą. Dla osób, które zaczynają przygodę z kwasami polecam wybrać te o mniejszym stężeniu i wyższym pH!

Pamiętaj! Po peelingu chemicznym, zwłaszcza z kwasu mlekowego, bardzo ważne jest trzymanie się z dala od słońca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *