fbpx
+48 530540113
Darmowa wysyłka do paczkomatu na terenie Polski od 200 zł
+48 530540113
Darmowa wysyłka do paczkomatu na terenie Polski od 200 zł

Zrzuć starą skórę! Teraz jest najlepszy czas na peelingi

biosoma beauty

Zima to najlepszy czas na peeling skóry! Oto jak to działa…

Kiedy temperatura spada, a w powietrzu jest mniej wilgoci, skóra staje się bardziej sucha. Jak się okazuje, to najlepszy czas na peeling chemiczny, szczególnie dla osób cierpiących na trądzik różowaty i egzemę.

Dlaczego?

Ponieważ peelingi chemiczne są przeznaczone do usuwania suchej i zniszczonej skóry z twarzy i odkrywania młodszej, gładszej i bardziej nawilżonej wersji skóry.

peeling kwasowy

Co dzieje się podczas peelingu chemicznego?

Podczas peelingu chemicznego do usuwania uszkodzonych zewnętrznych warstw skóry stosuje się roztwór kwasu. Przeważnie są to alfa-hydroksykwasy (AHA), które nakłada się na twarz, szyję lub nawet dłonie. Najpierw należy oczyścić dokładnie skórę, następnie nałożyć peeling. W ten sposób wymuszany jest proces powstawania nowej skóry.

Jakie są zalety peelingu chemicznego?

Peelingi chemiczne usuwają zewnętrzną warstwę skóry, warstwę narażoną na działanie toksyn środowiskowych, suchych warunków i innych czynników uszkadzających skórę. Wiadomo, że peelingi chemiczne zmniejszają blizny potrądzikowe. Peelingi chemiczne mogą być dostosowane do indywidualnych potrzeb, od lekkich po mocne. Można je również łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej.

Kto nie chce młodszej, gładszej skóry i dlaczego zimą należy stosować peeling chemiczny?

Peelingi chemiczne najlepiej sprawdzają się w serii. Ponieważ pogoda jest zazwyczaj chłodniejsza i bardziej ponura, daje to więcej czasu na przebywanie z dala od słońca i pozwala leczyć twarz przez siedem do 10 dni po każdej sesji. Złuszczanie skóry zimą sprawia, że ​​skóra staje się gładsza i bardziej przygotowana na lato.

Co dzieje się po peelingu chemicznym?

Po peelingu chemicznym Twoja skóra będzie wyglądać na opaloną. Peeling zaczyna się od zaczerwienienia, a następnie przechodzi w łuszczenie. Usunięcie łuski trwa od trzech do siedmiu dni.

Podczas stosowania kwasów, zwłaszcza w domowych warunkach, należy zachować zdrowy rozsądek i dobrać odpowiednią moc kwasu i kontrolować czas kontaktu kwasu ze skórą. Dla osób, które zaczynają przygodę z kwasami polecam wybrać te o mniejszym stężeniu i wyższym pH!

Pamiętaj! Po peelingu chemicznym, zwłaszcza z kwasu mlekowego, bardzo ważne jest trzymanie się z dala od słońca!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Translate »