Krótka data ważności / Promocje

Krótka data ważności a bezpieczeństwo stosowania

W ofercie sklepu online BIOSOMA dostępne są produkty z krótką datą. Co to oznacza? Produkty te mają krótki termin przydatności, ale są w pełni wartościowe. Ważność określona przez producenta mówi o tym, do jakiego czasu preparat zachowuje trwałość substancji czynnych oraz czystość mikrobiologiczną. Uwarunkowane jest to również odpowiednim przechowywaniem poszczególnych produktów. Kosmetyki takie można jeszcze przez 1-2 miesiące bezpiecznie używać. 

Krótki termin przydatności – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na produkty z krótką datą ważności, należy zastanowić się czy zdążymy zużyć kosmetyk w krótki czasie. Możemy wykorzystać to, że ma niską cenę i potraktować jako tester.

Data ważności – jak odczytać?

Producenci mają obowiązek umieszczenia na opakowaniu bądź bezpośrednio na produkcie daty ważności. Znaleźć ją można na przykład na zgrzewce lub jest wybita na blistrze. Format daty jest określony przez dzień, miesiąc i rok. Jeśli na opakowaniu widnieje tylko miesiąc i rok oznacza to, że produkt można stosować do ostatniego dnia wskazanego miesiąca.

„Należy spożyć do” a „Najlepiej spożyć/zużyć przed”

Wszyscy producenci kosmetyków mają obowiązek podawania trwałości określonego produktu. Na produktach można dopatrzyć się różnych oznaczeń dotyczących terminu przydatności:

  • Należy spożyć do …
  • Najlepiej spożyć/zużyć przed …

Rozbieżność pomiędzy tymi dwoma sposobami podawania ważności na opakowaniu jest znacząca. Sformułowanie „Należy spożyć do” określa termin przydatności do spożycia. Umieszczane jest na produktach nietrwałych. Po przekroczeniu terminu przydatności producent nie daje już gwarancji bezpieczeństwa stosowania, tym samym produkt nie nadaje się do spożycia. Określenie „Najlepiej spożyć/zużyć przed” odnosi się do daty minimalnej trwałości. Oznacza ona, że przy odpowiednim przechowywaniu preparatów, zachowują one swoje właściwości. Po upływie terminu minimalnej trwałości produkty nadal można spożywać/używać, jednak mogą, tracić swoje walory, takie jak zapach, smak czy konsystencję.

Korzyści zakupu

Sklep online BIOSOMA oferuje swoje kosmetyki naturalne, których termin ważności niedługo się skończy lub nawet skończył. Zaletą produktów z krótką datą ważności jest ich cena. Jest ona obniżona, przy czym oba produkty są w pełni wartościowe, czyste mikrobiologicznie. Można więc je bez obaw jeszcze przez krótki czas stosować. Cena jest umieszczona, a termin ważności dokładnie wyszczególniony przy każdym produkcie.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz