Jesteśmy w trakcie słonecznego lata! Nasza skóra zaczyna wołać o większą ochronę. Aby uniknąć denerwujących wysypek, oparzeń słonecznych czy trądziku należy wprowadzić odpowiednią pielęgnację skóry! Zobaczmy jak.

Jak lato wpływa na twoją skórę?

Wraz ze wzrostem temperatury i wilgotności otoczenia gruczoły łojowe skóry zaczynają wytwarzać nadmiar sebum (naturalny olej). Wydzielany olej osadza się na powierzchni skóry, prowadząc do lepkości, przetłuszczenia i zatkania porów. Wypryski trądzikowe to najczęstszy problem występujący latem. Osoby ze skórą tłustą są bardziej na nią podatne, ponieważ bakterie i tłuszcze w skórze mieszają się z potem, powodując zatkanie porów i trądzik. Kiedy Twoja skóra jest narażona na szkodliwe promienie UV, produkcja melaniny wzrasta, aby chronić skórę przed uszkodzeniami słonecznymi. Melanina ma właściwości fotoochronne. Nadmiar melaniny powoduje ciemniejszą, opaloną skórę. Inne problemy mogą obejmować swędzenie skóry, kłujące ciepło, oparzenia słoneczne i wysypkę z powodu wrażliwości na słońce.

Jak dbać o skórę latem?

1. Odpowiedni kosmetyk do mycia twarzy, aby usunąć nadmiar oleju

Latem skóra tłusta może stać się bardziej tłusta. Użyj kosmetyku do mycia twarzy dostosowanego do rodzaju skóry, który głęboko oczyści i usunie cały brud. Osoby z suchą skórą będą potrzebować delikatniejszego środka czyszczącego. Wybierz łagodne, bezalkoholowe kosmetyki o zrównoważonym pH.

Przestrzegaj starannie kolejne etapy pielęgnacji skóry. Wybieraj produkty o lżejszej i mniej tłustej konsystencji. Oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie dwa razy dziennie pomoże utrzymać Twoją skórę czystą i świeżą.

2. Wybierz odpowiednią rutynę pielęgnacji skóry

Przestrzegaj starannie kolejne etapy pielęgnacji skóry. Wybieraj produkty o lżejszej i mniej tłustej konsystencji. Oczyszczanie, tonizowanie i nawilżanie dwa razy dziennie pomoże utrzymać Twoją skórę czystą i świeżą.

3. Utrzymuj nawilżenie skóry

Nawodnienie jest kluczowe przez cały czas w okresie letnim. Możesz użyć nawilżającej maski na twarz po umyciu twarzy w nocy, aby uzyskać dodatkowe nawilżenie podczas snu. Często spryskuj twarz wodą lub używaj mgiełki do twarzy, aby regularnie odświeżać skórę.

4. Peeling dla zdrowej skóry

Co najmniej dwa razy w tygodniu stosuj peeling do twarzy, aby usunąć nadmiar brudu i sebum ze skóry. Pamiętaj tylko, aby użyć peelingu odpowiedniego do rodzaju skóry i delikatnie masować peeling okrężnymi ruchami. Upewnij się, że złuszczasz również usta i szyję. 

5. Jeśli jest taka potrzeba, chroń się w cieniu

Promienie słoneczne mogą być bardzo ostre. Często są sprawcą poparzeń skóry. Dlatego zawsze zalecam korzystać z kąpieli słonecznych „z głową”. W szczytowych godzinach chronić się w cieniu, zakładać nakrycie głowy lub odpowiednią odzież.

Nie jestem lekarzem i nie zachęcam do stosowania chemicznych, toksycznych filtrów słonecznych. Każdy postępuje zgodnie ze swoją wolą i odpowiada za siebie 😉 Jednak coraz więcej badań potwierdza szkodliwość filtrów a i coraz więcej rajów wakacyjnych zakazuje wwożenia i stosowania chemicznych i mineralnych filtrów, ze względu na niszczenie ekosystemów oceanów!

Decyzję pozostawiam dla Ciebie!

6. Unikaj intensywnego makijażu

Mocny makijaż uniemożliwia skórze oddychanie. Wilgotność i ciepło również wpływają na zdolność skóry do oddychania. Zamiast ciężkiego podkładu i innych kosmetyków, możesz rozważyć użycie przyciemniającego balsamu do ust i tonizującego kremu nawilżającego, jeśli musisz wykonać makijaż. 

7. Dobrze nawilżaj

Krem czy inny kosmetyk nawilżający jest niezbędny do ochrony skóry latem. W zależności od rodzaju skóry możesz wybrać nietłustą formułę. Ale szukaj składników, takich jak przeciwutleniacze, witaminy A i C. Najlepiej nałożyć krem ​​nawilżający zaraz po kąpieli. 

8. Nie zapomnij o swoich stopach

Szoruj stopy, aby złuszczać. Najlepszy peeling to woda morska i piasek na plaży 😉 Jeśli nie jest to w danym momencie mocżliwe, użyj dobrego kremu do stóp, noś sandały z odkrytymi palcami, daj stopom oddychać!

9. Pij świeżo wyciskane soki owocowe & jedz arbuzy

Woda kokosowa, arbuzy i świeże soki owocowe to najlepszy sposób na nawodnienie. Jest to również świetny sposób na wypłukanie toksyn z organizmu. 

Coraz więcej mówi się o micie picia wody. Osobiście polecam arbyzy i świeże soki!

10. Wybierz sezonowe owoce i warzywa

Włącz do jedzenia sałatki i warzywa, takie jak ogórek i sałata – pomagają one organizmowi zachować chłód od wewnątrz. Owoce sezonowe, takie jak arbuzy, melony piżmowe, owoce i soki cytrusowe również pomagają zachować zdrową skórę.

11. Trzymaj się z dala od słodkich napojów

Napoje gazowane z cukrem powodują, że czujesz się ospale z powodu nadmiaru cukru. Dodatkowo nie dodają żadnej wartości organizmowi, ponieważ nie mają właściwości nawilżających. Jeśli już, to sprawiają, że jesteś niezdrowy i pomagasz w przybieraniu na wadze. Bądź jak Christiano Ronaldo na konferencji UEFA!

12. Noś oddychające tkaniny

Bawełna to najlepsza tkanina do noszenia latem. Noś lekką i luźną odzież. Unikaj obcisłych ubrań z tkanin syntetycznych. Mogą one zwiększać dyskomfort i powodować większe pocenie się, co z kolei powoduje swędzenie skóry i może prowadzić do infekcji.

13. Dobra pora na wprowadzenie chłodnych kąpieli

Chłodna woda pomaga ruszyć limfę w Twoim ciele, wzmocnić odporność, zahartować.

Czy Twoja skóra zmienia się wraz z porami roku?

Tak, skóra zmienia się wraz z porami roku. Zima przynosi suchą pogodę, która pozbawia skórę jej naturalnego nawilżenia i powoduje łuszczącą się, swędzącą skórę. Wilgotność latem może prowadzić do infekcji bakteryjnych z powodu potu, zatkanych porów i wyprysków trądzikowych. Klimatyzacja latem i grzejniki zimą mogą wysuszać skórę. Tak więc każdy sezon ma swoje ustalone zasady pielęgnacji skóry. Twoja skóra wymaga dodatkowej uwagi i pielęgnacji w okresie letnim. Dzięki kilku prostym krokom, takim jak oczyszczanie i nawilżanie, nawilżanie i stosowanie kremów przeciwsłonecznych, możesz chronić skórę przed szkodliwym działaniem słońca i ciepła. Daj znać, czy moje wskazówki spodobały się Tobie. Zacznij od poznania swojej skóry!

Dodaj komentarz