Dlaczego kosmetyki naturalne są lepsze?

Uważam, że najlepsza pielęgnacja skóry to pielęgnacja głębsza niż skóra. Nie tylko po to, aby wyglądać lepiej, ale także, aby czuć się i działać lepiej.

-1- NATURALNE I SKUTECZNE

Kosmetyki naturalne są skuteczne i zapewniają szybkie rezultaty. Z czasem przemysł reklamowy wymyślił stereotyp, że cząsteczki syntetyczne mają pewne magiczne właściwości, a zatem są silniejsze. Ale główne substancje czynne wpływające na stan skóry, takie jak witaminy, przeciwutleniacze, białka, enzymy lub, na przykład, kwas hialuronowy, pochodzą z naturalnych źródeł. Zarówno komórki ludzkie, jak i roślinne należą do tej samej grupy komórek i używają tych samych substancji czynnych, aby utrzymać życie. Dlatego kosmetyki wykonane z naturalnych surowców mają najwyższe stężenie substancji biologicznie czynnych.

Przeciwutleniacze roślinne zapewniają silną ochronę przed starzeniem, polisacharydy nawilżają, a kwasy tłuszczowe zawarte w naturalnych olejkach odżywiają skórę. Zamiast syntezy chemicznej substancje czynne stosowane w kosmetykach naturalnych pochodzą z naturalnych składników przy użyciu innowacyjnych metod ekstrakcji i przetwarzania.

-2- PODSTAWA TO BEZPIECZEŃSTWO

Kosmetyki naturalne są wytwarzane przy użyciu naturalnych i organicznych surowców, które są zasadniczo bezpieczniejsze zarówno dla ludzkiego ciała, jak i środowiska. Wiele surowców pochodzących z syntezy chemicznej negatywnie wpływa na zdrowie ludzi i środowisko. Od boomu przemysłu chemicznego w latach 50. XX wieku na rynek weszło ponad 100 000 nowych syntetycznych preparatów stosowanych w kosmetykach i produktach gospodarstwa domowego. Jednak bezpieczeństwo tych chemikaliów nigdy nie zostało odpowiednio przetestowane. Na przykład naukowo udowodniono, że parabeny, które są szeroko stosowane jako środki konserwujące, wiążą się z receptorami estrogenowymi i zakłócają układ hormonalny. Wystarczy niewielka dawka parabenów, aby organizm mógł wywołać reakcję biochemiczną. Najwyższe stężenie parabenów w osoczu krwi zaobserwowano 3 godziny po nałożeniu produktu kosmetycznego na całe ciało. Parabeny obserwowano również w mleku kobiecym. Substancje pochodzące z syntezy chemicznej zawsze zawierają różne zanieczyszczenia, takie jak wytwarzanie produktów ubocznych oraz śladowe ilości rozpuszczalników i odczynników. Pewne ilości tych zanieczyszczeń zawsze znajdą się w produkcie kosmetycznym, ponieważ technologicznie niemożliwe jest ich całkowite oddzielenie. Niektóre z tych substancji mogą mieć wysoce niepożądane skutki nawet przy bardzo niskich stężeniach. Skutki mogą być neurotoksyczne, mutagenne lub teratogenne, gdzie zanieczyszczenia chemiczne negatywnie wpływają miejscowo na komórki skóry, a także ogólnoustrojowo na całe ciało. Naturalne składniki są jednak starannie dobierane i opracowywane w celu zapewnienia maksymalnej wydajności i bezpieczeństwa.

-3- BEZ GMO I NANOCZĄSTECZEK

Surowce do produkcji kosmetyków naturalnych otrzymywane są bez użycia substancji z organizmów genetycznie zmodyfikowanych, nanocząstek lub napromieniowania, ze względu na sprzeczne badania dotyczące bezpieczeństwa takich surowców. Kolejny poważny problem, który był przedmiotem wielu międzynarodowych dyskusji, związany jest z ryzykiem i korzyściami związanymi z genetycznie zmodyfikowanymi roślinami. Zagrożenia te obejmują niekorzystny wpływ na środowisko i organizmy żywe.

-4- BIODEGRADOWALNOŚĆ

Składniki pochodzenia naturalnego szybko degradują się w naturze, zmniejszając w ten sposób zanieczyszczenie zbiorników wodnych i środowiska. Na przykład mikrocząsteczki znajdujące się w peelingach syntetycznych, pastach do zębów i innych produktach nie rozpadają się po wejściu do zbiorników wodnych, ale gromadzą toksyczne substancje na powierzchni. Ryby żyjące w tych wodach jedzą toksyczny szlam. Następnie syntetyczne cząstki i różne inne chemikalia przechodzą przez łańcuch pokarmowy i kończą w diecie ludzi.

-5- CZYSTSZA PRODUKCJA

Produkcja kosmetyków naturalnych jest czystsza i bardziej przyjazna dla środowiska. Surowce są pozyskiwane i przetwarzane bez konieczności przeprowadzania szeregu reakcji chemicznych, które są szkodliwe dla środowiska i ludzkiego ciała (np. fluorowcowanie, napromienianie lub traktowanie rtęcią). Czysta produkcja oznacza odpowiedzialne wykorzystywanie zasobów naturalnych i ostrożne traktowanie środowiska na wszystkich etapach produkcji.  

-6- OPAKOWANIA A RECYKLING

Kosmetyki naturalne powinny używać opakowań nadających się do recyklingu. Wiele form opakowań z tworzyw sztucznych w ogóle nie podlega recyklingowi lub ich możliwości recyklingu są ograniczone. Producenci kosmetyków ekologicznych coraz częściej zaczynają stosować opakowania, które można poddać recyklingowi.

Kosmetyki naturalne BIOSOMA zawierają wysoce aktywne naturalne składniki. Głównym surowcem do produkcji są oleje roślinne, zimnotłoczone, posiadające certyfikaty. Kosmetyki pakowane są w szkło oraz papier, który posiada certyfikat FSC. 

Kosmetyki naturalne BIOSOMA

 • Odżywczy nawilżający krem do twarzy ARGAN krem z olejkiem arganowym argan na twarz
  Nawilżający krem to twarzy ARGAN – cera sucha 60 ml
  80,00 
 • serum witaminowe ace retinol
  Serum z retinolem – A C E 30 ml
  65,00 
 • krem malina krem do cery wrażliwej alergicznej naczynkowej malina biosoma
  Krem do cery wrażliwej alergicznej MALINA 60 ml
  80,00 
 • Biosoma krem do stóp na popękane pięty awokado mocznik
  Krem na popękane pięty Mocznik 30% 120 ml
  55,00 
 • pod pachy, dezodorant bez aluminium z marantą trzcinową BIOSOMA dezodorant naturalny w szkle1, dezodorant do stóp
  Dezodorant naturalny w kremie 60 ml
  50,00 
 • Krem nawilżający do cery trądzikowej, tłustej - TRUSKAWKA
  Krem nawilżający do cery trądzikowej, tłustej – TRUSKAWKA 60 ml
  69,00 
 • biosoma Hydrolat z róży damasceńskiej
  Hydrolat z róży damasceńskiej 100 ml
  37,00 
 • krem do twarzy z Wiesiołka krem do twarzy naturalny olej z wiesiołka na twarz biosoma
  Naturalny krem do twarzy z Wiesiołka 60 ml
  59,00 
 • Hydrofilowy olejek myjący do twarzy biosoma
  Hydrofilowy olejek do mycia twarzy 150 ml
  69,00 

Następny artykuł to Wielozadaniowa witamina C. Zapraszam do lektury.

Dodaj komentarz